15,06,2024

Aldon Sadiku zë vendin e parë në bodybuilding në Kupën e Kosovës

Must Read

Me 13 prill të këtij viti është mbajtur edicioni i radhës i Kupës së Kosovës në fitnes dhe bodybuilding.

Edhe këtë vit ka pasur shumë garues të cilët kanë treguar përpara jurisë përgatitjet e tyre dhe stërvitjet e vazhdueshme që kanë bërë në palestër, shkruan Syri Kosova.

Edhe këtë vit, për të herën e katër, vendin e parë e ka zënë fitnes modeli, Aldon Sadiku, i cili fitoi në kategorinë ‘Classic bodybuilding 180 centimetra.

Përmes një postimi të bërë në Facebook, Sadiku tha se meritat për këtë fitore i takojnë familjes dhe shoqërisë së tij si dhe falë punës së trajnerit Xhevat Asllani.

Tutje, Aldoni shtoi se synimi i radhës i tij, është Kampionati Ballkanik që do mbahet në Greqi me datat 17-19 maj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img