30,09,2023

“Alarm” për Realin, Messi ka një plan të frikshëm për sonte

Must Read

1-17-650x358

Lionel Messi ka një arsye të madhe për të ndjekur dy gola në ballafaqimin kundër Real Madridit.

Lionel Messi ka një arsye shtesë për të realizuar gol ndaj Real Madridit, jo vetëm një por dy.

Sulmuesi i Barcelonës ka realizuar 498 gola në karrierën e deritashme, andaj është vetëm dy shënime larg nga shifra prej 500, shkruan e përditshmja sportive madrilene “Marca”, përcjell “Lajmi.net”.

Reprezentuesi argjentinas ka realizuar 448 gola për Barcelonën, 307 në La Ligë, 83 në Ligën e Kampionëve, 39 në Cop adel Rey, 11 në Superkupën e Spanjës, 3 në Superkupën e Evropës dhe 5 në Kampionatin botëror për klube.

Kurse, me Argjentinën ka realizuar 50 gola, i fundit nga penalltia në fitoren ndaj Bolivisë, më herët gjatë kësaj jave.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img