13,04,2024

Aksidenti, prodhuesi i helikopterëve ofron ndihmë për hetimet

Must Read

Lajmin e bën të ditur “Top Channel” duke iu referuar një deklarate të shefit të zyrës së shtypit të “Airbus Helicopter”, Guillaume Steuer.

“‘Airbus Helicopter’ është në dijeni të aksidentit tragjik të një helikopteri ‘H145’. ‘Airbus Helicopter’ është i pikëlluar thellë nga ky aksident dhe zyrtarët e kompanisë shprehin ngushëllimet e tyre më të thella për familjet, miqtë dhe kolegët e atyre që humbën jetën. Kompania është e gatshme të mbështesë plotësisht autoritetet në hetimin e shkakut të aksidentit”, ka deklaruar Steuer.

Ndërkohë në vendin e aksidentit qëndrojnë forcat e policisë, të cilat e kanë rrethuar atë, si dhe një mjet lundrues po i Policisë së Shtetit. Ende nuk është bërë e ditur se kur do nxirret nga uji helikopteri i dëmtuar rëndë nga rrëzimi./tch

The post Aksidenti, prodhuesi i helikopterëve ofron ndihmë për hetimet appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img