23,02,2024

Aksidenti në Velipojë, identifikohet viktima e katërt

Must Read
Aksidenti ne Velipoje dy dite me pare

Bëhet fjalë për shtetasin italian,Giovanni Sanguedolce. Ai ndodhej në automjetin ku gjetën vdekjen tragjikisht edhe Giorgio Angelo, 25 vjeç, Besmir Kola, 29 vjeç, i cili rezulton të ketë qenë edhe drejtuesi i automjetit dhe Artenisa Peraj, 21 vjeç

Sanguedolce ndohej në Shqipëri me qëllim për të hapur një biznes, pikërisht në Velipojë, bashkë me të fejuarën e tij, Artenisa Peraj.

Mësohet se ata kishin ndërmend që të shpallnin fejesën në dasmën e Besmir Kolës më 14 gusht.

Sipas burimeve të morgut viktimat kanë rezultuar negativë në autopsinë e bërë për konsumim alkooli.

Kjo përjashton mundësinë që aksidenti të ketë ndodhur nga drejtimi i mjetit në gjendje të dehur dhe ngjarja tragjike mund të ketë ardhur si pasojë e mosnjohjes së rrugës dhe përgjumja.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img