22,04,2024

Aksidentet, largohet nga detyra kreu i Policisë Rrugore

Must Read

Largohet nga detyra drejtori i Policisë Rrugore, Mithat Tola.

Pas aksidenteve tragjike të ditëve të fundit, Tola është shkarkuar nga drejtimi i Policisë Rrugore, duke i lënë vendin Ardi Veliut.

Ndryshimet synojnë rritjen e performancës për parandalimin e aksidenteve.

Tola ishte emëruar në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë Rrugore në tetor të vitit 2014.

Lajmi i shkarkimit erdhi në të njëjtë kohë kur kryeministri Rama po përuronte komisariatin e Policisë Rrugore në Tiranë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img