15,06,2024

Aksident trafiku në Podujevë, vdes një person

Must Read

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti në Podujevë.
Sipas Policisë, në aksident janë përfshirë një kombi, një Golf dhe një Passat.

“Deri te aksidenti ka ardhur nga pakujdesia e ngasësit të komb-it, i dyshuari mashkull. Si pasojë e aksidentit katër persona një femër dhe tre meshkuj kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor, ku njëri prej tyre, nga lëndimet e marra ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion. I dyshuari është arrestuar dhe i njëjti është dërguar në mbajtje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img