09,12,2023

Ahmeti: Zaevi dhe Gruevski, fajtorët e krizës në vend

Must Read
Ali Ahmeti

“Mos bëhemi sikur ky vend nuk është i yni, kemi përgjegjësi për këtë vend. Me përgjegjësi duhet të sillen edhe dy partitë politike maqedonase. BDI dhe partitë politike shqiptare nuk janë ata që e shkaktuan këtë krizë. Të dy palët duhet të reflektojnë. Të mos i vënë në rend të parë interesat e tyre  partiake qoftë LSDM-ja qoftë VMRO-ja,  por të vënë interesin e shtetit, sepse edhe BDI-së edhe shqiptarëve deri në hundë u ka ardhur,” tha në emisionin “Click Plus”, Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Madje kryetari i BDI-së theksoi se alternativa e vetme për të dalë nga kriza është mbajtja e zgjedhjeve me 5 qershor.

The post Ahmeti: Zaevi dhe Gruevski, fajtorët e krizës në vend appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img