18,05,2024

Ahmeti kërkon kthimin e Gruevskit kryeministër

Must Read
Nikola Gruevski dhe Ali Ahmeti

Ai parashtroi disa alternativa, si krijimin e një qeverie me koalicion të gjerë, kthim të qeverisë së vjetër më ne krye Gruevskin ose zgjedhje më 5 qershor me pjesëmarrje të opozitës.

Gazeta “Dnevnik” se nuk është e qartë nëse BDI-ja do të marrë pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit, nëse nuk zbatohet asnjë prej opsioneve të tij të zgjidhje.

The post Ahmeti kërkon kthimin e Gruevskit kryeministër appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img