13,06,2024

Ahmeti: Fletëarresti a ishte për Sheshelin a Visarin?

Must Read

largea_ja-zgjidhja-e-shpend-ahmetit-p-euml-r-qent-euml-endacak_hd1460460644

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është shoqëruar nga policia për në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Për këtë ka reaguar Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Në një status në Facebook, kryetari Ahmeti, duke ironizuar ka pyetur fletë arresti a ishte për Sheshelin apo Visarin?

“Fletëarresti a ishte për Sheshelin a Visarin?”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Vojislav Sheshel kishte paralajmëruar se sot të vizitojë Veriun e Mitrovicës.

Ministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, pas lirimit të Sheshilit nga akuzat e Tribunalit të Hagës, kishte deklaruar se nëse ai vjen në Kosovë do të arrestohet. Ndërsa, Policia e Kosovës kishte thënë se do ta arrestojmë Sheshelin, sepse kanë urdhër nga MPJ.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img