11,12,2023

Aeroplanët rusë fluturojnë pranë luftanijes amerikane

Must Read

20160414090758889646-750x375

Dy aeroplanë luftarakë rusë për pak sa nuk kanë shkaktuar një aksident me luftanijen amerikane “USS Donald Cook”, kanë bërë të ditur zyrtarë amerikanë.

Ata janë shprehur se gjithë ngjarja është regjistruar në ujërat ndërkombëtare në Detin Baltik, ku dy aeroplanët luftarakë “Sukhoi SU-24” u afruan shumë pranë luftanijes.

Sipas zyrtarëve amerikanë, aeroplanët nuk mbanin armatime. Komandanti në luftanijen “USS Donald Cook” ka thënë se Rusia kreu një “simulim sulmi”.

“Fluturimi i aeroplanëve farë pranë anijes ishte mjaft provokues dhe për pak ata mund të kishin shkaktuar një aksident”, ka theksuar komandanti amerikan.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img