17,04,2024

Abrashi: Në Kosovë njerëzit kanë përfituar pensione të turizmit

Must Read
Arban Abrashi

Abrashi i është përgjigjur deputetit të VV-së, Faton Topalli, pasi e ka akuzuar Abrashin se ka lënë shumë njerëz pa bukë, raporton lajmi.net.

Abrashi ia ka kthyer Topallit, se kanë zbatuar ligjin dhe asgjë më shumë nuk kanë bërë.

“Në Kosovë njerëzit kane përfituar pensione të turizmit. Kanë pasur një dokument të Kosovës dhe kanë marr pension. Ligji e përcakton që ata që marrin pensione duhet të jenë banor të Kosovës, mbi 17 mijë nuk kanë arrit me dëshmu që janë banor të Kosovës me asnjë dokument dhe ligji e thotë kështu dhe ne kemi zbatuar ligjin. Lexoni ligjin për atë cka po flisni”, ia ka kthyer Abrashi-Topallit./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img