16,04,2024

Abrashi: Humbësi më i madh nga MSA-ja është qytetari i Kosovës

Must Read

20140511200548167646

Gazmend Abrashi nga AAK, ka thënë se nga MSA-ja më së shumti humb qytetari i Republikës së Kosovës, raporton GazetaBlic.

“MSA ka më shumë interes për Evropën. Sepse do t’i hypë çmimet lart dhe humbësi më i madh ka me qenë qytetari i Kosovës”, ka thënë ai në Rubikon, përcjëllë GazetaBlic.

Ai është shprehur i bindur se nuk do të ketë ndonjë lëvizje pozitive në këtë drejtim.

“Nuk pres ndonjë lëvizje. Unë mendoj që do të hapet një treg më i madh ndaj Evropës, por rreziku ka me qenë më i madh”, ka deklaruar ai.
Ndërsa ndryshe ka deklaruar ish-ministri i tregtisë dhe industrisë, Bernard Nikaj. /GazetaBlic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img