04,06,2023

Abrashi: Edhe ai liberalizim i vizave, do të jetë tragjedi më e madhe për Kosovën

Must Read

20140511200548167646

Gazmend Abrashi nga AAK-ja, ka vlerësuar se edhe liberalizimi i vizave që pritet të vijë, nuk është aspak i mirë opër Kosovën. Kjo pasi sipas tij, janë dashur të kryhen disa punë para tij.

“Edhe qaj liberalizim do të jetë tragjedi edhe më e madhe për Kosovën. Për ta bërë MSA- dhe liberalizimin duhet bërë një punë paraparake”, ka thënë ai në Rubikon, përcjellë GazetaBlic.

Pas kësaj, ka reaguar edhe minsitrja e Tregtisë dhe insustrisë Hykmete Bajrami, por edhe ish-ministri Bernard Nikaj.

Ky i fundit ka thënë se asnjë vend nuk i ka hequr vizat, para MSA-së.
“Asnjë vend në regjion nuk i ka realizu vizat para MSA-së”, ka thënë ai si kundërpërgjigje ndaj Arbashit. /GazetaBlic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img