17,04,2024

A do t’i plotësojë Brukseli kërkesat e Kroacisë në raport me Serbinë?

Must Read
Bashkimi Evropian, Foto Ilustrim

Kjo ishte përgjigje e Kocjançiq pasi është pyetur nga mediumi serb rreth një shkrimi të Deutsche Welles, e cila duke u thirrur në një dokument të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë, shkruante se Komisioni e ka ndërmend të bëjë “disa modifikime të buta”, sa i përket kërkesave të tyre ndaj Serbisë.

Është thënë se Brukseli do të plotësojë kërkesën e Kroacisë që të kërkojë nga Serbia ekstradimin e tre radikalëve serbë në Tribunalin e Hagës – Vjeriqa Rade, Peter Jojiq and Jovo Ostojiq.

Kjo besohet se është një nga tre kërkesat e Kroacisë për Serbinë me kusht që të vazhdohet me hapjen e kapitujve 23 dhe 24, njofton Klan Kosova.

The post A do t’i plotësojë Brukseli kërkesat e Kroacisë në raport me Serbinë? appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img