25,05,2024

FITUESI kampion i turneut memorial të karatesë “Haki Iberdemaj”,19 Medalje, 7 të arta

Must Read

Dje është mbajtur turneu memorial i karatesë “Haki Ibërdemaj, ku KK “FITUESI” nga Ferizaj arriti të fitoi 19 medalje, prej tyre 7 të arta , 4 të argjendta, 8 të bronzta.
Garuesja më suksesshme e klubit ishte Fjolla Behluli me 2 medalje të arta dhe Behije Mustafa
me 1 medalje të artë dhe një të bronztë
1.Fjolla Behluli – vendi i parë  Lufta
2.Fjolla Behluli – vendi i parë Kata
3.Erblina Pajaziti – vendi i parë Kata
4.Behije Mustafa – vendi i parë Lufta
5.Diola Krasniqi – vendi i parë Lufta
6.Dimal Haxhiu – vendi i parë Lufta
7.Benjamin Bajrami – vendi i parë Lufta
8.Sefer Bajrami – vendi i dytë Lufta
9.Arbora Behluli – vendi i dytë Kata
10.Valdet Mustafa – vendi i dytë Lufta
11.Kreshnik Hasani – vendi i dytë Lufta
12.Behije Mustafa – vendi i tretë Kata
13.Arbora Behluli – vendi i tretë Lufta
14.Delina Haxhiu – vendi i tretë Lufta
15.Anila Bekteshi – vendi i tretë Lufta
16.Haki Terstena – vendi i tretë Lufta
17.Genta Komorani – vendi i tretë Lufta
18. Suela Shabani – vendi i tretë Lufta
19. Bleona Behluli – vendi i tretë Lufta
Në fund të turneut Klubi më i mirë u shpallë KK FITUESI nga Ferizaj, ndërsa klubi  i karatesë “Sharri” u radhitë në pozitën e tretë me 12 medalje,prej të cilave 5 të arta.

13076635_1304650129565016_8973931354527043022_n

13091976_572172149630627_1079522352097614387_n (1)

13082127_10209442763285512_55823059_n

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img