17,04,2024

3 ditë kërkime në Bulqizë, shuhen shpresat të jenë gjallë minatorët kinez

Must Read

Burimet bëjnë me dije vijon rrjedha e gazit në minierë, ndërsa minatorët mbeten të bllokuar në nivelin 21 të galerisë.

Nga shpërthimi në minierë mbetën të plagosur edhe tre punëtorë të tjerë nga Kina. Ministria e Energjisë dhe Industrisë tha në një deklaratë për mediat se ngjarja ndodhi në nivelin e 21-të të minierës së kromit në Bulqizë, gjatë punimeve që po zhvillohen në kuadër të investimit për hapjen e pusit të thellësisë që do të shtojë jetëgjatësinë e kësaj zone mineralmbajtëse.

Ministria tha gjithashtu se në përfundim të operacionit të kërkim-shpëtimit, strukturat përgjegjëse do të hartojnë raportin përkatës dhe analizojnë shkaqet e dinamikën e aksidentit të ndodhur.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img