15,06,2024

20 mijë euro tender për mirëmbajtjen e shtizave të flamujve

Must Read

Qeveria rreth një muaj më parë ka shpallur tender për furnizim dhe instalim të dhjetë shtizave metalike, që do të shërbejnë për vendosjen e flamurit shtetëror të Maqedonisë.

Shtizat do të kenë një lartësi prej 30 metrash, ndërsa vlera e tenderit pa TVSH arrin 68 mijë euro. Sipas një vlerësimi të përafërt, një shtizë do të kushtojë 7 mijë euro.

Vendosja e shtizave ka filluar në vitin 2008 dhe prej atëherë shtiza metalike me flamurin shtetëror shpesh vendosen nëpër sheshe, shëtitore këmbësorësh dhe para institucioneve publike të Maqedonisë.

The post 20 mijë euro tender për mirëmbajtjen e shtizave të flamujve appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img