17,06,2024

20 fermerë përfitues të folisë së zezë dhe sistemit të ujitjes pikë-pikë

Must Read

Drejtoria e Bujqësisë në kuadër të skemave mbështetëse për bujqit e fermerët ferizajas, sot shpërndau për 20 fermerë përfitues folinë e zezë dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë.
Fermerët përfituan 159.200metër gyp pikë-pikë, folie e zezë 61.000 m2, folie e zezë për sallatë të gjelbërt 8.400 m2.

I pranishëm në këtë shpërndarje ishte edhe drejtori i bujqësisë, Burim Bajrami i cili tha se mbështetja për bujqit e fermerët do të vazhdoj gjatë gjithë vitit në kuadër të skemave subvencionuese të Drejtorisë së Bujqësisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img