25,05,2024

140 shtetas maqedonas gjenden në Siri dhe Irak

Must Read
Siri

Ka edhe të tillë që duan të kthehen, por ndryshimet e Kodit Penal, ku parashikohen dënime për ata që rekrutojnë dhe marrin pjesë në luftëra jashtë shtetit, ndikojnë që të rinjtë të hezitojnë të kthehen në vend.

E nga ekspertet, dënimet me burg nuk janë zgjedhje për tejkalimin e kësaj zgjedhje dhe kthimin e shumë prej tyre.

Tani për tani, në Maqedoni autoritetet janë duke zhvilluar proces gjyqësor kundër 11 personave, të cilët akuzohet se kanë rekrutuar qytetarë dhe kanë marrë pjesë në luftërat e Sirisë.

The post 140 shtetas maqedonas gjenden në Siri dhe Irak appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img