23,07,2024

10 ditë peng në Itali, shqiptarja nuk pranoi të bëhet prostitutë

Must Read

E kishte joshur me një punë të re dhe i kishte thënë se do të jetonin bashkë. Me shpresën se në Itali do ta ndihmonte dhe motra e saj që jetonte prej vitesh atje, vajza ishte nisur të takonte 37 vjeçarin. Me t’u takuar ai e kishte dërguar në një shtëpi në periferi të Sienës. Gjëja e parë që kishte bërë sapo hynë në shtëpi, ishte marrja e celularit dhe dokumentave.

Më pas, shkruan La Stamoa, e rrahu, e kërcënoi dhe e poshtëroi. “Nëse do të jetosh, do të punosh prostitutë” i kishte thënë duke e rrahur. Pavarësisht se mbahej peng dhe e frikësuar, vajza nuk kishte pranuar të bindej. Në një prej ditëve, duke dalë nga shtëpia, 37 vjeçarit i kishte rënë telefoni nga xhepi. Vajza mundit të telefonojë motrën e saj. E vetmja gjë që arriti t’i komunikonte ishte se ishte marrë peng dhe ndodhej pranë Poggibonsi.

Policia italiane mori denoncimin e të motrës, por fillimisht nuk pati asnjë shenjë nga motra e saj. Kontrollet që u zhvilluan në zonë nuk qenë të suksesshme. Deri kur një burrë, kishte denoncuar britmat e një vajze që vinin nga një shtëpi aty pranë. Me të mbërritur policia kishte zbuluar se bëhej fjalë për pengmarrjen e denoncuar. 37 vjeçari shqiptar u vu menjëherë në pranga.

The post 10 ditë peng në Itali, shqiptarja nuk pranoi të bëhet prostitutë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img