07,12,2023

​Inaugurimin e Thaçit, qytetarët mund ta përcjellin edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”

Must Read

thaci-president-ceremonia-780x439

I

Ndonëse nesër sheshet e Prishtinës do të gumëzhijnë prej mysafirëve ndërkombëtarë dhe forcave të sigurisë, në sheshin “Zahir Pajaziti” është planifikuar të vendoset edhe një ekran i madh, ku qytetarët do të mund të ndjekin drejtpërdrejtë ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Duke filluar nga ora 11:00, qytetarët përmes këtij monitori të madh të vendosur afër hotelit “Grand” do të mund ta ndjekin pranim-dorëzimin e detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, të pasuar nga fjalimi inaugurues i presidentit Thaçi dhe ceremonia solemne e inaugurimit në sheshin “Skënderbeu”.

Vendosja e këtij monitori për qytetarë është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ i ceremonisë së inaugurimit. /KosovaPress/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img