20,05,2024

​Humbin jetën 100 emigrantë në Mesdhe

Must Read

100 emigrantë kanë humbur jetën në ujerat e Mesdheut pranë Libisë.
Në mesin e të vdekurve janë edhe tre fëmijë.

Emigrantët humbën jetën pasi varka me të cilin ata po udhëtonin drejt Evropës u mbyt afër Tripolit.
Trupat e pajetë të tre fëmijëve u gjetën nga roja bregdetare. Fotoja me trupat e fëmijëve të veshur me rroba te kuqe, derri sa i mbanin në duar rojat bregdetare, ka përfshirë rrjetet sociale.

Po ashtu rojat bregdetare kanë arritur që t’i shpëtojnë 14 persona.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img