11,12,2023

​Arrestim për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Must Read

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në Klinë është arrestuar një person si i dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare.

Sipas Policisë personi i arrestuar dyshohet se që nga viti 2013, në vazhdimësi ka keqpërdorur detyrën zyrtare, që konsiderohet si vepër penale.

Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, të dyshuarit i është kontrolluar shtëpia dhe lokalet përcjellëse pronë e tij.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./kp

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img