25,05,2024

​AAK-ja e Nisma zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Must Read

img-2934 (1)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma kanë zyrtarizuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor.

Marrëveshja është nënshkruar nga dy liderët e partive Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj.

Ndërsa pjesë e kësaj marrëveshje, nuk është lëvizja Vetëvendosje, edhe pse tash e sa kohë, tri këto parti veprojnë si opozitë e bashkuar./kp

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img