Lajme

Tre të vrarë në Gjakovë, të dyshuarit në arrati


Publikuar më:


Tre persona kanë mbetur të vrarë gjatë një përleshje me armë zjarri në Gjakovë.

Rasti ka ndodhur pak minuta më parë në Çarshinë e këtij qyteti. Express merr vesh se të vrarët janë dy vëllezërit V.I, I.I nga fshati Madanaj, kurse i treti Z.K. nga fshati Meçe. Po ashtu i dyshuari për vrasje është Gj.Gj nga fshati Smolicë.

Lajmi për vrasjen është konfirmuar për Gazetën Express nga zëdhënsja e Policisë rajonale të Gjakovës.

“Në ora 16:30 stacioni policor në Gjakovë ka marrë informatën se në rrugën “Ismail Qemajli” kanë gjuajtur me armë dhe tre persona kanë vdekur. Patrullat e policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes”.

Sipas zëdhënëse se policisë ende nuk dihen se cilat janë motivet dhe se viktimat janë të moshës 25- 35 vjeçar.

“Të dyshuarit janë në arrati dhe shumë shpejt dot ë japim informata të tjera”, ka thënë zëdhënësja e Policisë rajonale të Gjakovës, Lirije Podrimaj.

Comments
To Top