Lajme

Le Pen tronditë opinionin botëror: Bashkimi i Krimesë më Rusinë, legjitim


Publikuar më:


“U organizuar referendumi dhe banorët e Krimesë kanë votuar që të bashkohen me Rusinë. Mendoj se referendumi ka sjellë një bazë të fortë”, tha kandidatja për zgjedhjet presidenciale në Francë që do të mbahen gjatë këtij viti, transmeton lajmi.net.

Agjencia ruse e lajmeve kujton se banorët e Krimesë dhe Sevastopolit në një referendum të mbajtur në mars të vitit 2014 votuan për ndarje nga Ukraina dhe të bashkohen më Federatën Ruse, por autoritetët e Ukrainës, SHBA-së dhe BE-së nuk e pranuan një gjë të tillë. /Lajmi.net/

 

 

.

Comments
To Top