28,09,2023

Valdrin Etemi u shpall Boksieri më i mirë në Turneun Ndërkombëtar të Boksit “Muharrem Mehmeti”

Must Read

Pasditen e sotme, në sallën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj, në kuadër të aktiviteteve të muajit Qershor, për shënimin e 150 vjetorit të themelimit të Ferizajt, u mbajt Turneu Ndërkombëtar i Boksit “Muharrem Mehmeti”, kushtuar bokserit të parë ferizajas, Muharrem Mehmeti, ngjarje kjo që u zhvillua nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Në mesin e emrave të mirënjohur të boksit vendor, me prezencë të drejtuesve e përfaqësuesve të institucioneve qendrore dhe lokale, qindra shikusve ferizajas, në ring u ngjitën bokser përveç vendor, edhe nga Bullgaria, Maqedonia e Veriut, Shqipëria.

Nga ndeshjet e zhvilluara, sipas jurisë profesionale, u ndanë këto tituj:

  • BOKSIERI MË I MIRË NDËRKOMBËTAR-RYMEN RUMENOV – BULLGARI
  • ÇIFTI MË LUFTARAK – TAULANT JAKUPI – KOSOVË dhe REDIS KARAJ – SHQIPËRI
  • TEKNIKU MË I MIRË: BASHKIM BAJOKU – KOSOVË
  • BOKSIERI MË I MIRË – VALDRIN ETEMI – KOSOVË.
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img