20,02,2024

Sulmohen dy policë në Shtërpcë

Must Read

Policia ka arrestuar dy serbë të Shtërpcës pasi që kanë sulmuar fizikisht dy policë të Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh, të dyshuarit fillimisht nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë ku më pastaj i kanë sulmuar dy zyrtarët e Policisë, një serb dhe një shqiptar.

Viktimat kanë pësuar lëndime trupore të cilët kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje i cili ishte nën ndikimin e alkoolit, ndërsa i dyshuari tjetër lirohet në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img