03,12,2023

Smartphone “elastik” po vjen në treg

Must Read

Një kompani kineze pretendon se do të nxjerrë në shitje e smartphone-t e parë të përthyeshëm në botë këtë fundvit.

Moxi Group, një kompani e re me bazë në Chonquing, thotë se ka në plan për të dërguar 100,000 telefona fleksibël në Kinë deri në fund të vitit, dhe secila prej tyre do të kushtojë rreth 5.000 juan (520 paund).

Pajisja do të jetë i gjatë, smartphone i hollë kur të paloset, me një ekran të ngushtë dhe bateri të madhe në fund.Në bazë të imazheve të publikuara nga Moxi, ajo do të jetë në gjendje të përthyhet e tëra duke i lejuar përdoruesit që ta lidhin për dorën e tyre si një byzylyk.

Ekrani do të përdorë Graphene, një material i zhvilluar për herë të parë në Britani të Madhe i cila është i lehtë, i hollë dhe një përcjellës shumë i mirë.

Smartphone-t fleksibël janë zhvilluar më parë, kryesisht nga hulumtuesit e universitetit ose si koncepte nga kompanitë e mëdha të elektronikës. Por Telefoni Moxi do të jetë i pari që do të dalë në treg për një masë më të madhe konsumatorësh.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img