Tech

‘Shfaqet’ modeli më i avancuar nga Nokia deri më sot, Nokia 7+


Publikuar më:


Një fotografi e re që po qarkullon online shfaq modelin e ri të Nokia 7+, telefonin më të mirë të Nokia-së deri më sot.

Pamja frontale e telefonit të ri të HMD Global e cila ka marrë përsipër markën e Nokia tregon skaje të holla të telefonit me dizajn modern, i cili rivalizon me modelet kryesore të telefonave të sotëm në treg.

Sensori i telefonit thuhet se do të shkojë në pjesën e pasme, ndërsa logoja e kompanisë është vendosur përpara afër kamerës frontale të pajisjes.

Raportet e deritashme kanë sugjeruar se Nokia 7+ do të vijë me rezolucionin FHD+, Snapdragon 660, kamerat e dyfishta me 12MP dhe 13MP, kartelën microSD dhe shumë specifika të tjera të avancuara.

To Top