23,04,2024

Risi nga Whatsapp, zublojeni kush po ju lexon…

Must Read

WhatsApp është një nga aplikacionet më të mira për të biseduar në grup me miqtë.

Kur flisni me vetëm një mik, mund të shihni lehtësisht nëse e ka lexuar mesazhin nëpërmjet vizave blu.

Ndërsa tek bisedat në grup është më e vështirë, pasi vizat blu shfaqen vetëm kur të gjithë pjesëmarrësit në grup e kanë lexuar mesazhin.

Por ka një mënyrë si të kontrolloni kush anëtar i grupit e ka lexuar mesazhin dhe kush jo.

Në pajisjet Android

-Klikoni fort tek mesazhi që ju keni dërguar
-Aty do të shfaqet një rreth me shkronjën “i”.
-Po të klikoni aty do të shikoni ku është dërguar mesazhi dhe kush e ka lexuar.

Në pajisjet iOS:

-Hapni bisedën
-Rrëshqitni mesazhin nga e djathta në të majtë
-Shikoni ku është dërguar mesazhi dhe kush e ka lexuar.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img