19,04,2024

Reçica: Festat e Nëntorit, të skalitura në kujtesën historike të popullit shqiptar

Must Read

Ky është postim i plotë:

Festat e Nëntorit shënojnë datën më madhështore të skalitur thellë në kujtesën historike të popullit shqiptar.

Pikërisht më 28 Nëntor u ngrit Flamuri kuq e zi në emër të Pavarësisë së lavdishme, datëlindja e Komandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari dhe paraqitja publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë këto ngjarje krenarie që i dhanë shpirt historisë sonë.

Shfrytëzoj rastin që të gjithë shqiptarëve, kudo që jetojnë e veprojnë, të ju uroj përzemërsisht Festat e Nëntorit, duke ju dëshiruar gëzime, harmoni e fatlumni në jetë!

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img