27,02,2024

“Psikozë n’4:48” mbush Teatrin Adriana

Must Read

Ferizaj. 24.11.206. Këtë të enjte  në teatrin Adriana Abdullahu në Ferizaj është shfaqur premiera  e dramës “Psikozë n’4:48” me tekst të britanikes Sarah Kane, në  regji  të Fatos Berishës.

Kjo shfaqje premier bëri që salla  e Teatrit Adriana të jetë e mbushur nga dashamirët e artit dramatik ferizajas.

Pas premierës  regjisori Fatos Berisha  tha se ka  qenë i kënaqur  me trupën teatrore të Ferizajt si dhe me publikun i cili e ka mirëpritur këtë shfaqje.

“Pas një pune pesë javore ne kemi përfunduar punën tonë dhe gjatë kësaj kohe si regjisor kamë qenë i kënaqur me procesin e punë,me atmosferën dhe bashkëpunimin me aktorët e teatrit Adriana. Ishte një proces jo i lehtë por këtë dramë e ndërtuam së bashku ku edhe aktorët kanë qenë shumë të disiplinuar dhe ku së bashku kemi mbërri aty ku edhe ka qenë koncepti im.    Ndërsa përshtypjet kamë dëshirë që ti jep audience,kritikët dhe mediat.” tha regjisori Fatos Berisha.

Aktorë të kësaj shfaqje ishin : Mevlan Saraçi, Edona Berisha, Ekrem Jakupi, Jajush Ramadani, Ali Krasniqi, Arben Marevci, Sherif Bega dhe Milot Salihu ndërsa asistent regjie është Kushtrim Asllani.

Reprizat e kësaj shfaqje do të vazhdojnë nesër (25 nëntor)  dhe pasnesër  (me 26 nëntor 2016)  me fillim në ora 19:00  .

15218692_10209255170634634_1951062624_n 15211554_10209255169154597_279970072_n 15174421_10209255168434579_2009069405_n  15218426_10209255150634134_1928037904_n 15226498_10209255149114096_1420987751_n 15209268_10209255148914091_843087254_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img