04,03,2024

Protesta para Parlamentit, policia arrestoi dy protestues

Must Read
protesta

Dhjetëra aktivistë e ekspertë të mjedisit kanë kaluar natën jashtë duke deklaruar se nuk do të tërhiqen nga kauza e tyre dhe kanë paralajmëruar përshkallëzim të situatës e përballje me deputetët jashtë dyerve të Kuvendit, shkruan TCH.

Protestuesit pretendojnë se policia ka ndërhyrë me dhunë mëngjesin e sotëm, duke shoqëruar edhe dy persona, të cilët më pas u liruan dhe iu bashkuan protestës.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img