03,12,2023

Messi e synon këtë rekord në fundjavë ndaj Real Sociedad

Must Read

messi3

Barcelona, kryesuese e kampionatit te Spanjës, do të luajë të shtunën në javën e 32-të të kampionatit në fushën e Real Sociedad, ku Lionel Messi do të synojë shënimin e golit të 500 të tij në karrierën profesioniste.

Barcelona kryeson kampionatin (76 pike), e ndjekur nga Atletico (70 pike) dhe Real Madrid (69 pike) kur duhen edhe shtatë jave nga përfundimi i sezonit.

Ketë javë sytë do të jenë tek Lionel Messi, pesë herë fitues i Topit të Artë, i cili nuk është veçse një gol larg shifrës 500 në karrierën e tij profesioniste, në klub dhe seleksion.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img