27,02,2024

Mbyllen seancat ndaj Sali Mekajt

Must Read

Mbylljen e seancave e kërkuan avokatët Ramë Gashi dhe Besnik Berisha që mbrojnë Sali Lekajn dhe Vlora Gorancin.

Prokurorja Drita Hajdari, sipas gazetarit të Kallxo.com u pajtua me mbylljen e seancave.

Gjykata gjithashtu vendosi që xhirimet dhe fotografitë nga seanca e sotme fillestare e këtij gjykimi të mos publikohen.

Seanca e sotme nuk pati kushte të mbahej, pasi në gjykatë nuk ishte i pranishëm i akuzuari Mentor Seferaj që ndodhet në paraburgim.

Seanca e shtyrë u caktua të zhvillohet më 30 nëntor.

Sali Mekaj që ishte kryetar i Gjykatës së Apelit u arrestua në korrik të vitit të kaluar, ndërsa aktakuza ndaj tij për keqpërdorim detyre në dy raste u ngrit në maj të këtij viti.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img