20,02,2024

Mbi 50 mijë persona do të kenë të drejtë vote në Drenas

Must Read
Zgjedhjet, Arkiv

Sipas të dhënave të KQZ-së të cilat i ka publikuar Albert Krasniqi nga KDI, pjesëmarrës në mbledhje, në zgjedhjet e Drenasit do të jenë 52,569 votues, prej tyre rreth 4℅ votues te rinje.

Sipas këtyre të dhënave  janë 1,600 pësona te larguar nga lista; 1224 votues te shpërngulur ne komunar tjera; Asnjë votues nga jashte; 7 votues kane humbur zotësinë juridike për te votuar.

Për zgjedhjet e 4 dhjetorit  në Drenas, do të hapen 28 Qendra  te Votimit me 72 Vend Votime./ lajmi.net

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img