20,02,2024

Lutja e nënës 19-vjeçare në Ferizaj: Kam fëmijë, ju lutem më gjeni një punë

Must Read

Fatime Abazi nga Ferizaj, një nënë vetëm 19-vjeçare e ndarë nga burri, po e rrit djalin e saj me vështirësi të mëdha ekonomike.

E martuar në moshë të re e më pas e ndarë, ajo e vetme detyrohet të kujdeset për fëmijën e saj dy vjeçar edhe pse në kushte të vështira jetese.

Prindërit e Fatimes nuk punojnë, madje jetojnë me një pension invalidor prej vetëm 70 euro.

Por jo vetëm kaq, dëshira dhe ëndrra e Fatimes nuk mbaron tek lëmosha, ajo ende askujt nuk i ka shtrirë dorën e nuk i ka kërkuar ndihmë që të rrisë djalin e saj të vetëm. Ajo ka vetëm një lutje, t’ia sigurojë dikush një punë.

Në profilin e saj në facebook ajo ka bërë një postim me një kërkesë fare të thjeshtë, por që vështirë po e fiton.

“Përshëndetje jam e interesume për një vend pune, pastruese, shitëse, paketim kudo qoft në Ferizaj, kam shumë nevojë për punën. Viber +37745443***. Kam fmi me rrit ju lutna mos ma merrni për dobësi”.

Është ky postimi i saj që po prek zemrat e secilit, por megjithatë punën vazhdon të mos e gjej.

Fatimja thotë për lajmi.net, se tentimin për të kërkuar punë e ka filluar qysh një kohë të gjatë, por përsëri vështirë të gjej ndonjë kontakt apo mundësi pune, prandaj edhe u detyrua ta bëjë publike e të kërkojë ndihmën e të tjerëve.

Në ditët e sotme rastet e tilla të papuna janë të shumta, megjithatë Fatimja po kërkon diçka të paktë e me ndërgjegje, sepse një punë të tillë sigurisht dikush mund ta ofrojë!

Lutja dhe kërkesa e Fatimes i drejtohet të gjithëve që kanë sado pak mëshirë për një nënë të vetmuar, e të gjithë atyre që kanë fëmijë dhe e kuptojnë problemin e saj.

Të rrisësh një fëmijë e vetme është puna më e vështirë e një nëne, por ta rrisësh në kushte të mjerueshme ajo bëhet diçka e patejkalueshme.

Kushdo që mund t’ia sigurojë një punë Fatimes, atë mund ta kontaktoni në numrin e saj, të cilin e posedon redaksia dhe mund të drejtoheni edhe në facebook. /lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img