23,04,2024

Labinot Tahiri: UEFA është fitore për të gjithë

Must Read

Në emisionin Sports Show ishte i  ftuar edhe këngëtari Labinot Tahiri, i cili sonte ishte veshur me kostum ngjyrë blu për ta respektuar flamurin kosovar dhe në stemë e ka flamurin kuq e zi.

“Me këtë flamur e nderoj shtetin e Kosovës, por me flamurin kuq e zi e nderoj  kombin shqiptar”.

“Edhe Fadil Vokrri në ish Jugosllavi ka luajtur po me këtë flamur duke u mburr që është shqiptar”.

Ndonëse Kosova tashmë është zyrtarisht pjesë e UEFA-s, sipas Tahirit kjo gjë nuk e ndan Kosovën me Serbinë, transmeton Klan Kosova.

“Sot kam postuar tri herë për këtë ngjarje historike e ka pas komente që kanë shkruar se sot është bërë ndajra më e madhe e kombit shqiptar, e kjo është gabim pasi që kombin shqiptar e kanë ndarë në pesë pjesë shumë kohë më parë”.

“Sot është fitore për të gjithë”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img