27,02,2024

Kryetari Svarqa, takohet më drejtues të KFOR-it amerikan

Must Read

Numri një i qytetit të Ferizajt, Muharrem Svarqa, këtë të premte ka pritur në një takim lamtumirës, përfaqësuesit e LMT-së së KFOR-it amerikan të cilët përfunduan mandatin e tyre.

Me këtë rast kryetari Svarqa, ka falënderuar këta të fundit për bashkëpunimin që ka pasur deri më sot, duke theksuar së bashkëpunimi do të vazhdojë edhe me tutje me ushtarët e rinj të LMT-së.

Ai po ashtu ka thënë se Komuna jonë gjithnjë do të jetë mirënjohjes për KFOR-in, për shkak të asaj se ka punësuar edhe një numër të madh të ferizajasve në kampin ushtarak Bonstill.
Edhe drejtues të LMT-së falënderuan kryetarin e komunës për bashkëpunimin e deritanishëm. Thanë së bashkëpunimi do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Në fund të takimin u shkëmbyen edhe dhurata në mes kryetarit dhe drejtuesve të LMT-së.

15027657_1323564487678371_3098388836633955889_n 14947617_1323564547678365_3378124801232134559_n 15027745_1323564544345032_3648122302530310612_n 14956460_1323564614345025_5329618921804812053_n

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img