19,04,2024

Konfiskohen mbi 5 kg marihuanë në Shtime

Must Read

Dy persona janë arrestuar pasi që në shtëpinë e tyre janë gjetur dhe konfiskuar disa bimë të dyshuara narkotike të llojit kanabis sativa, 5290.4 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një pushkë gjuetie me 38 copë fishekë të kalibrit 12 mm dhe një fishek i kalibrit 7.62 mm.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Petrovë në Shtime.

Dy të arrestuarit janë intervistuar, ndërsa me vendim të prokurorit njëri prej tyre është dërguar në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img