19,04,2024

Klubi futbollistik “Vizioni “udhëtoi për në Danimarkë

Must Read

Klubi futbollistik “Vizioni” në krye me trajnerin Qerim Shaqirin, këtë të shtunën në orët e hershme të mëngjesit kanë udhëtuar për në Danimarkë.
Suksese këtyre futbollistëve, ju ka dëshiruar edhe numri një i qytetit të Ferizajt, Muharrem Svarqa, i cili ishte me ta gjatë kohës që ata bën nisjen në formë të organizuar për në Danimarkë.
Në këtë turnir marrin pjesë shumë shtete dhe është turnir në futboll të vogël. Turnir është tradicional dhe KF “Vizioni” ka disa vite që merr pjesë në të ku të rinjët ferizajas kanë mundësi që ti shfaqin vlerat e tyre në futboll si do të kenë mundësinë që të vëzhgohen nga shumë ekspert të futbollit.13718575_1217073781660776_2237176995781817891_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img