17,04,2024

Johanes Hahn sot qëndron në Shkup

Must Read

Ai do të takohet me liderët e partive politike si dhe me Kryeministrin e Maqedonisë, Emil Dimitrievin, njofton portalb.

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiq ka konfirmuar se qëllimi kryesor i kësaj vizite është takimi me ministrat e punëve të jashtme dhe energjetikës/ekonomisë nga gjashtë shtetet ballkanike (Maqedonia, Kosova, Shqipëria, Serbia, Bosnjë e Hercegovina dhe Mali i Zi).

Ndërkaq ardhjen e Han në Shkup njohësit e çështjeve politike e shohin si përsëritje të këshillave evropiane, por megjithatë sipas tyre tani nuk mund të bëhet shumë, tani vetë partitë politike kanë në dorë vendimin se si do të bëhet Qeveria e re.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img