20,02,2024

Ja pse u tentua të futet droga nëpërmjet pulave nga Brazili në Shqipëri

Must Read

Ajo ishte ndarë në 17 pako. Oficerët e “Guardia di Finanza” së Reggio Calabrias verifikuan fillimisht dokumentacionin dhe këtu lindën dyshimet për itinerarin e zgjedhur nga ngarkesa.Për këtë kamioni është futur në skanim gjë që çoi në gjetjen e lëndës narkotike. Kohët e fundit nuk përdoren më qentë antidrogë pasi ata e kanë të vështirë të zbulojnë lëndën e ndaluar në ngarkesa me mishi.

Skanerët e përdorur në këtë rast arritën të evidentonin drogën dhe më pas menjëherë është kryer arrestimi i drejtuesit të kamionit ndërsa pritet marrja e tij në pyetje. Hetimet janë shtrirë edhe në Shqipëri për të zbuluar pritësit e kokainës në vendin tonë. Në pyetje po merret kompania që ka porositur pulat e ngrira.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img