21,02,2024

Fshatrat Tërrn dhe Bablak rrezikohen nga vërshimet  (Foto)

Must Read

Ferizaj.12.11.2016. Të reshurat që po bien kanë filluar të vërshojnë pjesë të fushave që gjenden rreth fshatrave Tërrn dhe Bablak.

Banor të fshatit Tërrn kanë filluar  të përgatiten dhe të presin që nëse  të reshurat vazhdojnë dhe uji t’u ofrohet shtëpive të marrin masa me kohë, qofshin ato edhe për evakuim.

Edhe pse zakonisht  këto zona zakonisht pas çdo reshje kanë qenë të rrezikuar kësaj radhe gjendja është paraqitur më e qetë pas hapjes së kanaleve të ujit të cilat do të derdhen në lumin Sitnica.

Zyrtarë komunal  kanë bërë të ditur se kanali kryesor që derdhet në lumin Sitnicë është gati në përfundim me çka edhe kjo pjesë do të ishte më e qetë

Deri  atëherë nëse reshjet vazhdojnë banorët e këtyre fshatrave dhe ekipet për emergjent kërkohet një gjendje gatishmërie.

15046301_1329540030397852_702219214_n   15032625_1329539940397861_826187020_n 15058014_1329539920397863_233924551_n 15046283_1329539897064532_1099032538_n 15045627_1329539857064536_405163039_n 15058044_1329539837064538_1185478677_n 15033724_1329539807064541_2013909964_n  14997085_1329539783731210_543835504_n 15032536_1329539747064547_1495112404_n

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img