25,05,2024

Formacioni i javës në Ligën e Evropës

Must Read

ff

Kanë përfunduar katër ndeshjet e para çerekfinale në kuadër të Ligës së Evropës.

Tri skuadra kanë shënuar fitore me rezultat të njëjtë 2-1, ndërsa ndeshja kryesore mes Dortmundit dhe Liverpoolit përfundoi pa fitues 1-1.

Kështu portali ‘goal.com’, ka publikuar edhe formacionin më të mirë të javës në Ligën e Evropës.

Nga Dortmund kanë zënë vend portieri Roman Weindefeller që bëri disa pritje të shkëlqyera dhe mbrojtësit Mats Hummels që barazoi rezultatin.

Ndërkohë nga Liverpool janë përfshirë tri lojtarë, mbrojtësi Dejan Lovren, mesfushori James Milner dhe sulmuesi Divock Origi.

Me tre lojtarë është edhe Villareal që mposhti Spartën e Pragës 2-1, me Tigueros, Suarez dhe Bakambu. formacioni-i-javes-ne-EL-780x439

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img