18,06,2024

FORF reagon kundër rritjes së çmimeve në kafenetë e qytetit

Must Read

Forumi i Organizatave Rinore Ferizaj përmes një komunikate të lëshuar për media të Enjtën ka reaguar për rritjen e çmimeve nga disa prej kafiterive në qytetin e Ferizajt.

Kryetari i Forumit të Organizatave Rinore Ferizaj, z. Milaim Nuhiu shprehet: “Rritja e çmimeve në kafiteritë e Ferizajt përreth 40% është shumë e rëndë për banorët e Ferizajt e sidomos për të rinjtë ferizajas, ku një numër i madh i të rinjve janë studentë dhe e dimë që  gjendja financiar e tyre është e dobët. Këto ngritje bëjnë që qyteti i Ferizajt të krahasohet me qytetet bregdetare në Shqipëri apo ndoshta edhe më gjerë, andaj një rritje e tillë e çmimeve është e papranueshme për ne. Andaj, edhe kërkojmë që çmimet të rikthehen ashtu siç edhe ishin deri para dy ditësh.”

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img