04,03,2024

Forcat irakiane i bllkojnë IS hyrjen në Mosul

Must Read

Forcat ushtarake Hashd al-Shaabi kanë deklaruar që kanë nën kontroll rrugët Tal Afar dhe Sinjar pas një bashkëpunimi me forcat kurde.

Militantët e IS ende kanë nën kontroll pjesën e rrugës nga Tal Afar për në Mosul.

Ndërsa është raportuar që përmes një sulmi ajror është goditur një urë në Mosul, dhe ushtarakët kanë avancuar me tutje në zonat lindore. /KK/

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img