15,06,2024

Fondacioni “Behgjet Pacolli”, shpërndanë pako ushqimore për 1000 familje në Ferizaj (Foto)

Must Read

Fondacioni i cili mbanë emrin e biznesmenit të njohur dhe liderit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka ndihmuar edhe në  Ferizaj  1000 familje me pako ushqimore.

Në këtë aksion të shpërndarjes së ndihmave  ka ndihmuar në organizim edhe këngëtari ferizajas Labinot Tahiri, i cili  është kujdesur që ky aksion të shkoi sa më mirë.

“Aksioni pothuajse ka qenë i kryer por kam marrë aksionin  së bashku me  Behgjet Pacollin dhe kemi organizuar Brenda 24 orëve që edhe Ferizaj të mos mbetet pa marrë ndihma. Janë këto pako me gjëra ushqimore  ku vlera e përgjithshme e kësaj ndihmë  është 15 mijë euro” tha Labinot Tahiri.

Për këtë shpërndarje nuk ka pasur ndonjë përzgjedhje por  ndihmat janë dhënë për të gjithë ata që  janë lajmëruar dhe të gjithë ata që kanë nevojë.

Për këtë edhe qytetarët ishin shumë falënderues,ku siç thane,  do tu lehtësoi sadopak që këtë festë ta kalojnë më mirë.

13579693_1077763642270548_1878364443_o 13589263_1077763638937215_943498102_o 13582403_1077763585603887_1203897400_o 13575639_1077763582270554_265040936_o 13570063_1077763555603890_661259429_o 13555800_1077763548937224_1461817519_o 13582274_1077763528937226_1759061744_o

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img