29,09,2023

Ferizajasi Leard Sadriu transferohet te Klubi Futbollistik Mura në ligën Sllovene.

Must Read

Transferimi i tij pritet të bëhet gjatë kësaj jave,Sadriu për disa vite ka mbrojtur ngjyrat e klubit të Shkëndijës nga Tetova si dhe Skënderbeut të Korçës, Sadriu është lojtar i dalur nga akademia e KF Ferizajt.

Sadriu është edhe kapiten i Kombëtares U21 të Kosovës,si dhe këtë vit ka luajtur në ndeshjet kualifikuese të Conference League me klubin Shkëndija.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img